Jauna fotografija
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Filosofo zvilgsnis

2 posters

Go down

Filosofo zvilgsnis Empty Filosofo zvilgsnis

Rašyti  Kiras 2008-02-20, 15:55

http://www.lrt.lt/zvilgsnis//static.php?strid=6946


Kur? Paroda veiks Vilniaus fotografijos galerijoje (Stiklių g. 4, įėjimas iš Didžiosios g. 19)

Kada? Vasario 25 – kovo 1 d. Galerijos darbo laikas: I – V 10:00 – 19:00, VI 10:00 – 17:00; Ekspoziciją paruošė fotografas Gintautas Trimakas. Parodos atidarymas – vasario 25 d. 18:00 val.

Iš trijų parodoje eksponuojamų darbų autorių – tik vienas yra profesionalas: Arūnas Gelūnas jau daugiau nei dešimt metų profesionaliai užsiima grafika.

Jonas Dagys debiutavo keliose parodose kaip fotografas (autorius ar bendraautoris), o Arvydas Šliogeris aistrą fotografijai atrado visai neseniai.

Vis dėlto mūsų tikslas – ne meninė paroda įprastine prasme: tai veikiau pretekstas kelti klausimus vizualumo kalba – patrauklia, suprantama ir kartu daugiaprasme, reikalaujančia dar vieno „vertimo“.

Apie parodos darbų autorius



Jonas Dagys – filosofijos mokslų daktaras, dirba lektoriumi VU Filosofijos istorijos ir logikos katedroje. Dėsto šiuolaikinės sąmonės filosofijos, filosofijos istorijos ir logikos kursus VU bei ISM studentams.

„Nesu filosofas ta prasme, kuria šį žodį supranta dauguma žmonių. Filosofija nėra nei mano gyvenimo būdas, nei mano siekis, nei dar kas nors panašaus. Aš esu filosofijos mokslų daktaras, t. y. filosofijos tyrinėtojas.

Mėgstu fotografuoti. Žiūrėjimas pro fotoaparato objektyvą kažkuo primena vaikišką žiūrėjimą į pasaulį pro spalvotus ar kreivus stikliukus.

Be to, fotografija leidžia užfiksuoti tai, ką pamatai taip besidairydamas, pasidėti į stalčių ar parodyti kitiems. Aš dažniau dedu į stalčių nei rodau kitiems, taip saugodamas ir kitus, ir fotografijas. Esu dalyvavęs keliose parodose kartu su savo drauge (tikra fotomenininke) Dovile Budreikaite.

Niekada negalvojau apie savo akademinės ir meninės veiklos santykį, o jei ir galvojau, tai jokių reikšmingų sąsajų neaptikau. Ko gero, nors filosofija ir menas neretai turi daug bendra, mano atveju tai nebendramačiai dalykai. Sakykime taip: vienas kitam netrukdo.“




Arūnas Gelūnas – filosofas, menininkas, bene labiausiai žinomas kaip grafikas, Vilniaus dailės akademijos docentas, Vilniaus universiteto Orientalistikos centro lektorius. Yra paskelbęs mokslinių publikacijų filosofijos, estetikos bei meno antropologijos temomis, taip pat publikavęs esė, vertimų; surengęs virš dešimt asmeninių ir dalyvavęs daugiau nei trisdešimtyje grupinių parodų visame pasaulyje.

Tiek kaip filosofui, tiek kaip menininkui, A. Gelūnui nesvetimas domėjimasis Rytais: jis yra apgynęs daktaro disertaciją apie Nishidos ir Merleau-Ponty filosofijas, neretai naudoja tušą minimalistinės estetikos grafikos darbams. Tačiau tuo jis neapsiriboja.

Gelūno meninę biografiją žymi nuolatinis ieškojimas: per piešinius, medžio raižinius, grafikos darbus tušu, ofortą, koliažą, fotografiją žiūrimą į gamtą, save, kitus, kultūrą.

Bet ką reiškia kažkada paties pasakyta frazė, jog jis dažniau esą „naudojasi grafika kaip priemone, nei būna grafiku“? Gal tai prisipažinimas, kad Arūnas Gelūnas išties – ne menininkas, bet filosofas, nepaliaujamai ieškantis tobuliausios kalbos?



Arvydas Šliogeris – filosofas, Vilniaus universiteto ir Vilniaus pedagoginio universiteto profesorius, habilituotas daktaras.

Parašęs originalių darbų, savitai pratęsiančių egzistencializmo bei graikų ankstyvosios filosofijos tradiciją (knygos Daiktas ir menas, Būtis ir pasaulis, Transcendencijos tyla, Alfa ir omega, Niekis ir esmas ir kita), išvertęs nemažai svarbiausių Vakarų filosofijos klasikų veikalų (F. Nietzsches, G. Hegelio, M. Heideggerio, K. R. Popperio, A. Camus ir kitų).

Visai neseniai profesorius kovai su kalba atrado naują ginklą – Nikoną, leidžiantį bekalbiškai atsiverti pačiam daiktui. Į fiksuojamus „šviesovaizdžius“ patenka tai, kas filosofui labiausiai patinka jo „kosmopolyje“ – pozuoti nemokanti gamta, daiktai – metafiziko tikrasis ir vienintelis objektas. Diskusijos metu, kaip intriguoja pats A. Šliogeris, pirmą sykį turėsime progos išgirsti jo požiūrį į fotografiją: kaip ir dera filosofui − „fotosofijos“ pavidalu.

Kiras
Top
Top

Pranešimų skaičius : 1349
Age : 42
Gyvenamoji vieta (Localisation) : Vilnius - Klaipėda
Registration date : 2007-08-01

Atgal į viršų Go down

Filosofo zvilgsnis Empty Re: Filosofo zvilgsnis

Rašyti  Tarė 2008-02-20, 19:56

Kadangi man Trimakas labai patinka,tad būtinai eisiu cheers
Tarė
Tarė
Dažnas (-a) dalyvis (-ė)
Dažnas (-a) dalyvis (-ė)

Pranešimų skaičius : 170
Age : 32
Registration date : 2008-01-07

http://www.molekule.deviantart.com

Atgal į viršų Go down

Atgal į viršų


 
Permissions in this forum:
Jūs negalite atsakinėti į pranešimus šiame forume